Ogród

Akcesoria basenowe – pokrywy solarne

Pokrywy solarne do basenu

Lato w pełni, więc w coraz większej ilości ogrodów zaczynają pojawiać się rodzinne baseny. Jest to świetny pomysł na ochłodzenie się w upalny dzień. Baseny ogrodowe dostępne są w rozmaitych rozmiarach i kształtach – od niewielkich dziecięcych, aż po pełnowymiarowe dmuchane baseny, w których z powodzeniem może zmieścić się cała rodzina.

Akcesoria basenowe, w które warto zainwestować

Osoby, które planują zakup basenu ogrodowego muszą pomyśleć także o dodatkowych akcesoriach, dzięki którym utrzymanie basenu będzie znacznie prostsze. Należy pamiętać chociażby o tym, aby regularnie czyścić wodę basenową – jest to ważne z dwóch względów. Po pierwsze, kąpiel w czystej wodzie jest o wiele przyjemniejsze, a po drugie jest również o niebo zdrowsza.

Sposoby na ciepłą wodę w basenie

Pokrywy solarne do basenuDoskonałym sposobem na ciepłą wodę w przydomowym basenie są pokrywy solarne do basenu – https://www.dobrebaseny.pl/Pokrywy-solarne-c340. Takie dmuchane maty służą do przykrywania powierzchni basenu, gdy ten jest nieużywany. Promienie słońca przenikają przez matę i podgrzewają wodę. Bąbelki w folii spełniają również inną funkcję – izolacyjną. Sprawiają, że w nocy woda basenowa zdecydowanie wolniej stygnie. Zakup pokryw solarnych do basenu to nie jest wygórowany wydatek. Podstawowe modele można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Ceny są oczywiście zależne od producenta i rodzaju maty. Wybór jest dosyć duży, znajdzie się odpowiednia mata na każdy rodzaj basenu ogrodowego.