Warzywa

Baseny ogrodowe rozporowe

basen rozporowy do ogrodu

Basen rozporowy w ostatnim czasie zyskał sporą popularności. Czym wyróżniają się baseny ogrodowe rozporowe? Czy warto mieć je w swoim ogrodzie? Z czego są produkowane?

Baseny ogrodowe rozporowe

Basen rozporowy jest ciekawą atrakcją w okresie letnim i stosuje się go zazwyczaj w ogrodach. Na rynku znajdziemy różnorodne rozmiary i kształty takiego basenu, dlatego bez problemu dopasujemy je do naszego ogrodu, nawet niezbyt dużego. Jeśli chodzi o konstrukcję takiego produktu, wykorzystuje ona siłę, z jaką wlewana woda napiera na ścianki basenu, czyli siłę rozporową. To prowadzi do usztywnienia ścianek basenu, jednocześnie zachowując określony kształt.

Atrakcja dla każdego

Baseny ogrodowe rozporowe to atrakcja w sezonie letnim dla całej rodziny – zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych. Nie ma nic lepszego w upalne dni niż kąpiel w takim basenie i relaks na świeżym powietrzu. Basen tego typu posiada dmuchany kołnierz, który bardzo dobrze dopasowuje poziom wysokości ścianek basenu do ilości wody w nim zgromadzonej. Może ono stanowić doskonałe oparcie podczas przebywania w wodzie, ponadto taki rodzaj basenu jest niezwykle komfortowy i wygodny dla każdego użytkownika. W przypadku materiałów, z których jest wykonany, zazwyczaj jest to PVC (polichlorek winylu), który odznacza się sporą miękkością i ogromną wytrzymałością. Materiał ten chroni base przed zniszczeniami i pozwala korzystać z wodnych szaleństw nawet przez wiele lat. Radość dzieci i dorosłych oraz wypoczynek w upalne dni to największe atuty takiego rozwiązania.

Basen rozporowy najczęściej przyjmuje okrągły kształt, natomiast wielkość należy dostosować do danego miejsca, w który m pragniemy umieścić produkt. Producenci stawiają na doskonałą jakość połączona z wygodą wszystkich użytkowników, dlatego baseny rozporowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wykonywane są ze specjalnych materiałów, które sprawdzą się w różnych warunkach atmosferycznych i pozwolą na długie użytkowanie basenu bez ryzyka natychmiastowego zniszczenia.