Ogród

Co stosować na chwasty?

środki chwastobójcze

Nikt nie lubi, gdy między kępkami trawy czy pieczołowicie sadzonymi kwiatami nagle wyrastają niepożądane i nieestetyczne chwasty. Niestety na obecną chwilę niemożliwe jest całkowite ich usunięcie. Nie oznacza to jednak, że mamy pozwolić na ich swobodny rozrost.

Jak zwalczyć chwasty?

Należy zastosować środki chwastobójcze, czyli herbicydy, które kupisz na ogrodniczy.com. Nie trzeba się obawiać, że zaszkodzą one pozostałym roślinom – jeżeli użyjemy ich zgodnie z dołączoną etykietą, nic niepożądanego nie powinno się wydarzyć. Trzeba jednak wiedzieć, że nie każdy środek chwastobójczy stosuje się w dokładnie ten sam sposób, dlatego należy czytać etykietę za każdym razem. Również przy wyborze herbicydu warto pamiętać, że preparaty mogą istotnie się od siebie różnić nie tylko w sposobie stosowania, ale także w rozpiętości działania. Niektóre z nich działają wybiórczo tylko na określony rodzaj chwastów.

W jakiej formie występują środki chwastobójcze?

Można je znaleźć w postaci proszku, płynu, granulatu i koncentratu, który się rozcieńcza. Niektóre środki stosuje się doglebowo, a inne to opryski.

Jakie korzyści przynosi nam zwalczanie chwastów?

Eliminacja chwastów to dla naszych roślin tak naprawdę zlikwidowanie konkurencji. Chwasty zabierają światło, wodę i miejsce, a wszystko to jest niezbędne do wzrostu i rozwoju każdej rośliny. Zazwyczaj chwasty są znacznie silniejsze niż gatunki przez nas posadzone, dlatego tak ważne jest wspieranie naszych kwiatów czy innych upraw w tej walce.