Ogród

Czym są impregnaty do cegły?

Cegła, jako materiał stosowany w budownictwie, wymaga odpowiedniej i specjalistycznej pielęgnacji. W tym celu należy stosować dobrze dobrany impregnat do cegły. Jedynie stosowanie specjalistycznych preparatów zapewni cegle długowieczność, zachowa jej jakość i sprawi, że będzie wytrzymała przez lata.

Celem stosowanych impregnatów do cegieł jest głównie zapewnienie ochrony przed wilgocią. Impregnat do cegły tworzy na jej zewnętrznej warstwie, niewidoczną i bezwonną powłokę, która zapobiega przedostawaniu się wody wgłąb. Dzięki stosowaniu impregnatów, woda nie wsiąka w gramaturę materiału budowlanego, tylko po nim powoli spływa. Dzięki temu, cegła na długo zachowuje swoją jakość i stanowi bezpieczny i wytrzymały budulec.

Co ważne, profesjonalne impregnaty nie zapychają porów cegły, dzięki czemu umożliwiają jej zachowanie neutralnych właściwości i sprawiają, że cegła oddycha. Dlatego, preparaty te są całkowicie bezpieczne dla materiałów, na których się je stosuje, a ich stosowanie zapobiega rozwojowi bakterii i niepożądanych mikroorganizmów. Impregnat do drewna chroni zarówno przed przenikaniem wilgoci, jak i przed zabrudzeniami, pozwalając cegle na długo zachować jej naturalną barwę i wygląd.