Ogród

Domki ogrodowe: Idealne rozwiązanie do przechowywania narzędzi

domek narzędziowy

Oprócz wykorzystania do przechowywania najbardziej niezbędnych narzędzi ogrodowych, kosiarki, benzyny lub nawet środków do pielęgnacji roślin, domek narzędziowy może być również wykorzystywany jako miejsce do rzemiosła lub przygotowania sadzonek. Stanowisko można zbudować z gotowych palet – pod warunkiem, że jest stabilne. Liczne schowki zapobiegają przewracaniu się sprzętu ogrodniczego i ułatwiają jego przechowywanie i wyjmowanie.

Domek na narzędzia nadaje się do przechowywania drobnych narzędzi ogrodniczych, takich jak konewka, narzędzia ręczne, a także akcesoriów tarasowych, takich jak poduszki czy doniczki i doniczki letnie. Stanowisko można zbudować z gotowych palet – pod warunkiem, że jest stabilne. Liczne schowki zapobiegają przewracaniu się sprzętu ogrodniczego i ułatwiają jego przechowywanie i wyjmowanie.

Zalety domku do przechowywania:

  • Jego wielkość jest niewielka, ponieważ jego wielkość waha się od 1 do 3 m2.
  • Można go używać nawet na dużym tarasie
domek narzędziowy

Wady schowka:

  • Oferuje małą pojemność
  • Zastosowane materiały to drewno, PCV i metal. Jeśli drewno jest materiałem wymagającym największej troski, szafka lub skrzynia z pcv niczego nie wymagają, co jest oczywistym produktem.

Domki ogrodowe stosuje się również w oświetleniu okiennym w celu ochrony roślin mrozoodpornych przed zimnem w zimie. Wybieraj drewno oznaczone znakiem FSC lub PEFC, ponieważ gwarantuje to, że pochodzi ono z uprawianych i kontrolowanych lasów. To rozwiązanie jest z grubsza podobne do schowka z żywicy pod względem łatwości montażu. Taką konstrukcję można kupić w sklepie np. na focusgarden.pl lub wykonać samodzielnie. Plastikowy stojak jest łatwy do przechowywania w rogu szopy lub garażu, i może być przeniesiony w dowolne miejsce w razie potrzeby.