Ogród

Drewniane huśtawki ogrodowe – wady i zalety

tanie huśtawki ogrodowe

Gdy przegląda się huśtawki balkonowe i ogrodowe, bardzo szybko uwagę klientów przykuwają tanie huśtawki ogrodowe wykonane z aluminium. Większość jednak świadomych klientów zdaje sobie sprawę z ogromnej ilości wad takiego materiału i szybko spoglądają oni na nieco droższe, lecz znacznie lepsze huśtawki drewniane. Jakie dokładnie posiadają one zalety i wady i czy faktycznie są lepszym rozwiązaniem niż modele wykonane z aluminium?

Zalety drewnianych huśtawek ogrodowych

Nie da się ukryć, że zdecydowanie największą zaletą drewnianej huśtawki, jest jej wygląd. Drewno wygląda rewelacyjnie właściwie w każdej postaci. Wykonana z tego materiału huśtawka jest nie tylko bardzo przytulna, lecz jednocześnie rewelacyjnie wpisuje się w estetykę każdego ogrodu. Dodatkowo jest to model, który z racji dużego ciężaru charakteryzuje się bardzo dobrą stabilnością. Jest to miła odmiana dla osób korzystających wcześniej z modeli aluminiowych, które były zbyt lekkie, a przez to niestabilne.

Wady drewnianych huśtawek ogrodowych

Czy huśtawki z drewna mają wady? Oczywiście tak i trzeba się z nimi liczyć podczas zakupu, ponieważ są to wady dla wielu osób dużego kalibru. Podstawową wadą jest oczywiście cena. O ile huśtawkę z aluminium można kupić nawet za kilkaset złotych, to już model z drewna rzadko kiedy będzie kosztował mniej niż tysiąc złotych. Dodatkowo taka drewniana wersja wymaga dosyć dużo pracy przy niej, konieczne jest bowiem minimum raz do roku jej zakonserwowanie na zimę, a także bardzo uważne wyczyszczenie na wiosnę, ponieważ oczywiście nie ma możliwości złożenia jej i schowania np. do garażu.