Sprzęt ogrodowy

Jacuzzi dmuchane- urządzenie, które najlepiej ulokować w przydomowym ogrodzie

Dmuchane jacuzzi to stosunkowo młody wynalazek. Dlatego też nie jest on znany starszym pokoleniom. One kojarzą je z wanną, a to skojarzenie niezupełnie oddaje całą jego specyfikę.

Czym różni się jacuzzi dmuchane od tradycyjnej łazienkowej wanny?

A choćby kształtem. Jacuzzi może przybierać formę koła, kwadratu czy owalną. Wanny są jedynie prostokątne, bo inaczej nie dałoby się je wnieść do domu i zajmowałyby za dużo miejsca w łazience. Po drugie dmuchane jacuzzi jest znacznie pojemniejsze od wanny i zaawansowane technologicznie. 

Jednak tę zaletę można interpretować dwojako. Gdy jacuzzi dmuchane działa prawidłowo i nie przecieka- problemu nie ma. Natomiast gdy jest na odwrót, to wtedy jacuzzi jest przyczyną prawdziwej katastrofy i gigantycznej powodzi. Dlatego też trzeba dogłębnie rozważyć wszystkie za i przeciw- zanim zamontuje się je w łazience.

Jacuzzi dmuchane- czy zawsze musi stać na zewnątrz?

Nie, czasem można mieć je w domu. Niemniej zajmuje ono sporo miejsca i trzeba bardzo pilnować, aby jego instalacja nie była poddana działaniu wilgoci. To mogłoby doprowadzić do jej trwałego uszkodzenia. Poza tym dmuchane jacuzzi od czasu do czasu wymaga gruntownego czyszczenia. 

A prawdę mówiąc, jest ono trudne do przeprowadzenia w ciasnej, zwykłej łazience. Ponadto z jacuzzi dmuchanym jest taki problem, że przy wychodzeniu powoduje ono rozpryskiwanie się wody we wszystkie strony. Kto miałby w sobie na tyle samozaparcia, żeby wycierać codziennie olbrzymie kałuże i plamy na posadzce.

Dlaczego ogród to najodpowiedniejsze miejsce dla jacuzzi dmuchanego?

Po pierwsze jest tu wystarczająco dużo miejsca. W tej lokalizacji nie przeszkadza ono nikomu ani nie wadzi. W ogrodzie nie trzeba się przejmować kałużami, bo one i tak same wyschną. Czyszczenie jacuzzi jest też łatwiejsze, bo jest więcej miejsca i można rozłożyć na trawie potrzebne środki chemicznie. 

Wreszcie jacuzzi dmuchane znacznie lepiej wygląda jako stały element ogrodu niż domowej łazienki. I nie ma sensu prowadzić na ten temat żadnych dyskusji.