Oświetlenie

Jak działa oświetlenie szynowe?

Całe systemy szynowe to rodzaj rozwiązania bardzo innowacyjnego i nowoczesnego. Korzystają z niego osoby, które nie boją się odważnych wyzwań i pragną by ich wnętrza biurowe czy mieszkalne były pomieszczeniami o ciekawym designie. Szynoprzewody mają więc zastosowanie już nie tylko w obiektach publicznych i komercyjnych ale także w przestrzeniach prywatnych.

Można wciąż dokonywać zmian

Położenie lamp szynowych można wciąż zmieniać. Lampa na szynoprzewód może za każdym razem oświetlać centralnie lub punktowo inną część pomieszczenia. Mimo faktu, że lampy szynowe mają raczej prosty wygląd i surowy to jednak cała kompozycja oświetlenie szynowego może stworzyć bardzo ciekawą instalację świetlną.

Jak to wszystko zamontować?

Szynoprzewody (https://www.elampy.pl/199-szynoprzewody) mogą być zamontowane bezpośrednio na suficie i od razu do nich mogą być przytwierdzone reflektorki lub lampy. Może też być alternatywa stworzenia lamp wiszących, wykorzystując do tego zawiesiny linkowe.
Proponowane na rynku są dwa rodzaje szynoprzewodów:

  • jedno fazowe,
  • trój fazowe.
    Różnica między nimi polega na tym, że jeden system wytrzyma mniejszy ciężar lamp a drugi większy.
    Lampy szynowe wiesza się na szynoprzewodach zainstalowanych do sufitu. Kolejne systemy przewodów łączymy ze sobą specjalnymi łącznikami, tworząc na suficie kształty litery x, L lub T. Lampa na szynoprzewód w każdej kombinacji spełnia swoją podstawową funkcję, czyli idealnie oświetla pomieszczenie.
    Raz powieszony system oświetleniowy może z czasem ewoluować. Oznacza to, że wraz z każdą zmianą danego wnętrza system lamp na szynoprzewód może się zwiększać lub zmniejszać.
    Cały montaż jest bardzo prosty i nie wymaga większych prac.

Modele

Modele lamp czy też reflektorków mają bardzo nowoczesne kształty. Jednak niektóre są bardzo proste i surowe a inne oryginalne i mają ciekawe wzornictwo.