Ogród

Jak wybrać basen do ogrodu?

Letnie upały czasem mocno dają się nam we znaki. Nie ma lepszego rozwiązania niż basen w ogrodzie, w którym można się ochłodzić. Jaki basen wybrać, by być zadowolonym?

Rozporowy czy stelażowy?

Basen rozporowy jest mniejszy od stelażowego, co nie znaczy, że dorośli nie mogą się w nim świetnie bawić.

Wybierając basen rozporowy, który nie będzie przeznaczony wyłącznie dla dzieci warto skoncentrować się na modelach, które mają metr wysokości.

Warto pamiętać, że basen rozporowy jest bardzo łatwy do ustawienia. Napompowanie nawet dużego basenu nie zajmie nam więcej niż 40 minut. Jest to bardzo wygodne, gdyż można basen złożyć, gdy pogoda nie dopisuje i rozłożyć, gdy znowu będziemy mieli na to ochotę.

Baseny stelażowe są duże i przestronne. Zabawa w nich to prawdziwa przyjemność. Trzeba jednak pamiętać, że zajmują dużo miejsca i nie w każdym przydomowym ogródku będą praktyczne.

Idealne miejsce

Chcąc dobrze się bawić oraz odpoczywać w basenie należy zadbać nie tylko o idealny model basenu, ale również o miejsce, w którym go ustawimy.

Rozkładając basen rozporowy należy zadbać, by powierzchnia była wyrównana. Napełniając basen wodą bardzo szybko zauważymy, że woda przechyla się na jedną stronę. Jest to znak, że podłoże nie jest dobrze przygotowane.

Dobre miejsce

Bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego miejsca. Drzewa w pobliżu zacienią przestrzeń. Woda nie będzie w stanie dobrze się ogrzać. Jednocześnie liście, które opadną wylądują w basenie.

Kąpiel z dodatkami nie jest najprzyjemniejsza. Codzienne suwanie liści może być kłopotliwe.