Kwiaty

Jak wybrać cebulki tulipanów

cebulki tulipanówKwitnące tulipany to znak, że nadeszła prawdziwa wiosna. Kolorowe, radosne przywracają siły witalne i radość słonecznych dni.

Jak sadzić tulipany
Tulipany kwitną od końca marca do końca maja, pod warunkiem, że zostaną zasadzone jesienią. Lubią miejsca nasłonecznione. Najlepszą porą na sadzenie cebulek jest okres między 20 września a 20 października. To daje cebulkom czas na odpowiednie ukorzenienie.

Cebulki tulipanów powinny być sadzone w ziemi lekkiej, spulchnionej. Cebulki wsadzamy na głębokość 2, 3 razy wysokości cebulki, nie wymagają specjalnej ochrony w zimie.

Do sadzenia wybieramy cebulki zdrowe, bez żadnych uszkodzeń, pędów korzeniowych i listnych. Cebulki powinny być oczyszczone i wysuszone. Najlepiej tulipany sadzić w większych grupach, z zachowaniem 10 cm odległości między cebulkami.

Po przekwitnięciu należy usunąć przekwitnięte kwiaty wraz z łodygami. To pozwoli cebulkom zmagazynować wszystkie niezbędne substancje do zakwitnięcia w następnym roku. W czerwcu cebulki należy wykopać. Zostawione w ziemi nie wyprodukują nowych cebulek. Po wykopaniu cebulki czyścimy i suszymy. Potem możemy oddzielić młode cebulki, posegregować według wielkości i w suchym miejscu przechowywać do jesieni, kiedy ponownie je posadzimy.