Ogród

Jak wybrać idealny stół ogrodowy drewniany?

stół ogrodowy drewniany

W ogrodzie nie tylko sadzimy rośliny. Jest to również idealne miejsce, by spożywać w nim posiłki, oraz cieszyć się towarzystwem rodziny i przyjaciół. Jak wybrać idealny stół ogrodowy, który uprzyjemni biesiadowanie?

Stoły do małego i dużego ogrodu

Wybierając stół do ogrodu koniecznie trzeba zacząć od dopasowania jego rozmiarów do miejsca, w którym będzie on stał.

Nie każdy ogród jest duży i przestronny. Stół ogrodowy składany sprawdzi się na działce, która nie jest duża. Dzięki takiemu rozwiązaniu miejsce, które zajmuje stół po skończonym posiłku można wykorzystać, by rozstawić przenośny basenik dla maluchów czy plastikową piaskownicę.

Do ogrodu, w którym planujemy wydzielić stałe miejsce na posiłki idealnie sprawdzi się stół drewniany. Stół ogrodowy drewniany z oferty nettrading.pl jest stabilny, mocny i sprawdzi się niemal w każdym ogrodzie. Trzeba jednak pamiętać, że są to stoły ciężkie, których ustawiczne przenoszenie nie należy do najprzyjemniejszych.

Jak wybrać idealne drewno na stół?

Stół ogrodowy drewniany wykonany z drzew egzotycznych nie tylko będzie pięknie się prezentował, ale również świetnie radzi sobie z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Z drzew krajowych warto skoncentrować się na stołach dębowych lub wykonanych z orzecha.

Niezależnie od gatunku drzewa, na jaki się zdecydujemy trzeba pamiętać, że stoły ogrodowe drewniane są wrażliwe na działanie wilgoci oraz promieni słonecznych. Co kilka lat należy oczyścić je ze starej farby i ponownie zaimpregnować. Stół, który będzie zadbany będzie nam służył przez wiele lat.