Ogród

Jaki hamak do ogrodu wybrać?

hamaki ogrodowe sklep internetowy

Hamak w ogrodzie to marzenie bardzo wielu osób. Na rynku znajdziemy wiele modeli, w różnych przedziałach cenowych. Który z nich kupić żeby nie żałować? Oto kilka wskazówek, które znacznie ułatwią nam nasze zakupy.

Jaki hamak do ogrodu wybrać? Na co zwracać uwagę?

Na to pytanie nie można odpowiedzieć jednoznacznie. Wszytko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Zastanówmy się co najbardziej chcemy robić w hamaku. Czy zależy nam na miejscu do popołudniowych drzemek, a może pragniemy spędzać wieczory z książką w ręku. Po drugie zastanówmy się czy interesuje nas hamak zawieszony na stałe czy taki, który możemy błyskawicznie zwinąć.

Kolejna ważna kwestia to materiał, z którego wykonany jest hamak. Najczęściej w sklepie internetowym Nettrading spotykamy hamaki ogrodowe zrobione ze sznurka bądź z tkaniny.

Jaki rozmiar hamaka wybrać dla siebie?

Najlepiej przed zakupem przetestować każdy hamak, jednak nie zawsze mamy taką możliwość. Wtedy musimy wziąć pod uwagę cztery podstawowe parametry:

  • długość hamaka,
  • szerokość siedziska,
  • wagę hamaka,
  • jego udźwig.

Najczęściej hamaki są w stanie utrzymać 120 kilogramów, jednak zawsze warto to sprawdzić dokładnie. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek.

Warto wiedzieć, ze w hamaku leży się ukos, a więc żeby zapewnić sobie choć minimum komfortu nasz hamak pewien mieć minimum 120 centymetrów szerokości. Na co jeszcze warto zwrócić szczególną uwagę? Na pewno na atesty. To dzięki nim możemy sprawdzić czy wybrany przez nas sprzęt jest całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia.