Sport

Jazda z kijkami narciarskimi czy bez?

Wielu narciarzy na jeden dylemat. Jeździć z kijkami czy bez? Dla jednych jest to podstawowe wyposażenie, bez którego nie wyobrażają sobie jazdy. Inny za to są zdania, że kijki są kompletnie zbędne. Czy zatem powinno się jeździć z kijkami czy bez?

Funkcje kijków narciarskich


Na rynku dostępne są różne modele kijków narciarskich. Dużą popularnością cieszą są kijki narciarskie Leki. Niezależnie od modelu każde z nich spełniają kilka podstawowych funkcji. Kijki narciarskie są bardzo przydatne podczas podchodzenia pod wyciąg. Służą wówczas do odpychania się. Kijki służą także po prostu do podpierania się. Dzięki temu narciarz może zdecydowanie łatwiej zachować równowagę. Dodatkowo kijki przyczyniają się do zwiększenia tempa jazdy.

Kijki narciarskie dla początkujących


Jazdę z kijkami narciarskimi polecić można zwłaszcza początkującym narciarzom. Dzięki temu, że pozwalają one na łatwiejsze utrzymanie równowagi to nauka jazdy na nartach jest po prostu łatwiejsza. Dodatkowo początkującym narciarzom łatwiej będzie podczas jazdy wykonywać różnego rodzaju manewry.

Z kijkami czy bez?


Jak wspomniano, na temat tego czy jeździć z kijami czy bez są różne zdania. Nie da się jednak ukryć, że jazda z kijkami jest łatwiejsza. Przede wszystkim ułatwiają wykonywanie skrętów oraz w zaznaczeniu osi skrętu. Są jednak i tacy, którzy twierdzą, że jazda na nartach opierać powinna się głównie na pracy ramion i kolan. Można zatem powiedzieć, że wszystko zależy od umiejętności oraz preferowanego stylu jazdy.