Ogród

Kąpiel w basenie

Każdy z nas ma świadomość jaką przyjemność potrafi sprawić kąpiel w basenie. Niestety często publiczne baseny są zapełnione ludźmi i niestety nie jest możliwy spokojny odpoczynek. Z drugiej strony naturalne wodne kąpieliska są zanieczyszczone.

Rozmiar basenu

Dlatego świetnym pomysłem jest basen rozporowy 366×76 cm (https://www.dobrebaseny.pl/basen-rozporowy-366×76), który można kupić już za kilkaset złotych. Rozmiar jest idealny dla małych ogródków, w których nie ma miejsca rozłożyć dużych basenów stelażowych. Posiadając własny basen możemy się zrelaksować w każdej chwili i nie musimy nikogo pytać o zdanie. Materiały PVC użyte do produkcji basenu sprawiają, że posiada on bardzo dużą wytrzymałość, a konstrukcja nie ma prawa się uszkodzić przy standardowym użytkowaniu. Wielkość basenu jest całkowicie wystarczająca, żeby umożliwić nurkowanie.

Zakup dodatków

Oczywiście należy pamiętać, że skoki do takiego basenu mogą zakończyć się tragedią, dlatego należy tego unikać. Warto także pamiętać o zakupie pompy filtrującej, która umożliwi zachowanie wysokiego poziomu czystości wody w basenie. Wskazane jest, żeby woda była filtrowana przynajmniej dwa razy dziennie. Do usuwania większych, widocznych zanieczyszczeń idealnie nadaje się skimmer. Ściana basenu umożliwia podłączenie go do pompy filtrującej i w ten sposób możemy uzyskać świetny zestaw czyszczący. Przed rozpoczęciem montażu basenu musimy koniecznie sprawdzić, czy zestaw zawiera wszystkie niezbędne części oraz elementy.