Ogród

Kilka wskazówek, jak zabezpieczyć basen ogrodowy na zimę.

Na początku wczesnej jesieni wiele osób zastanawia się, jak zabezpieczyć basen ogrodowy na zimę. Nie ulega wątpliwości, że należy w to włożyć trochę swojej pracy, zaangażowania i wysiłku. Wszystko to po to, aby można było w następnym roku znów cieszyć się z użytkowania danego basenu.

JAK PRAWIDŁOWO ZABEZPIECZYĆ TAKI BASEN?


Warto na samym początku powiedzieć, iż przygotowanie takiego basenu na nadejście zimy wcale nie należy do najtrudniejszych zadań, jednak zdecydowanie warto wiedzieć, jak prawidłowo to zrobić. Należy zacząć od posprzątania całego obejścia basenu, w tym wszystkich gadżetów, którymi bawiliśmy się w wodzie – chodzi tu m.in. o dmuchane zabawki. Kolejnym krokiem jest chociażby oczyszczenie wody znajdującej się w basenie z wszelkich możliwych, pływających zabrudzeń.

Następnie należy zająć się spuszczaniem wody. Najlepiej zrobić to do poziomu 20 cm poniżej dysz. Co więcej, gdy już większość wody zniknie z basenu, to warto zająć się czyszczeniem jego ścian. Bardzo często również stosuje się różnego rodzaju środki zmiękczające, dezynfekcje chlorową, czy płyn, który zapobiega tworzeniu się alg i innych zabrudzeń wody. Taka pielęgnacja jest niezwykle istotna, gdyż dzięki niej łatwiej będzie utrzymać czystość basenu także w nadchodzącym roku. Na samym końcu należy również pamiętać o dokładnym nakryciu basenu materiałem. Powinien być on solidny, wytrzymały, aby spełnił swoje praktyczne zastosowanie podczas zimy.

O CZYM JESZCZE WARTO PAMIĘTAĆ?


Nie ulega wątpliwości, że bardzo ważne są również pozostałe elementy basenu. Mowa tu chociażby o pompach i filtrach. Należy spuścić z nich wodę i dokładnie je oczyścić. Ponadto, warto także zając się instalacją grzewczą oczyszczając ją i odłączając do prądu. Oprócz tego, jeśli dany basen zaopatrzony jest dodatkowo w grzałkę do podgrzewania wody, to powinno się ją rozmontować i schować w jakimś pomieszczeniu.

Podsumowując, zabezpieczenie basenu ogrodowego na zimę nie należy do najtrudniejszych zadań. Warto jednak wcześniej dowiedzieć się, jak prawidłowo to zrobić.