Ogród

Koniec lata

Czas wakacji i lata, powoli zbliża się ku końcowi. Możliwości opalania się już raczej nie zaznamy w tym roku. Musimy zadbać o nasz sprzęt ogrodowy, zwłaszcza o leżak ogrodowy. Te wykonane z plastiku wymagają najmniejszej troski, wystarczy je złożyć i schować w miejscu, w którym będą nam najmniej przeszkadzać.

wiosenny leżak ogrodowy

Trochę więcej zachodu czeka tych, którzy zakupili leżaki drewniane. Po pierwsze, taki leżak należy dokładnie wyczyścić. Musimy tu pamiętać nie tylko o częściach widocznych, które mają wpływ na efekt wizualny naszych leżaków ogrodowych i nasz komfort ich użytkowania.

Jak zadbać o drewniane leżaki?

Czyścic należy wilgotna szmatka, można dodać również delikatnego płynu. Ważną częścią konserwacji jest zadbanie o uszkodzenia powłoki lakierniczej lub uszkodzenia mechaniczne drewna. Jeśli w takim stanie pozostawimy nasze leżaki na całą zimę, może okazać się, że na wiosnę trzeba będzie zakupić nowy sprzęt. Pomalowanie, zabezpieczenie przed wilgocią, pozostawienie w suchym i przewiewnym miejscu zagwarantuje nam trwałość naszych leżaków, a co za tym idzie oszczędzi nam przykrych niespodzianek w przyszłości. Bo kto lubi kupować, wcale nie tanie rzeczy, co roku, gdy mogą one, przy lekkim wysiłku i zaangażowaniu, służyć nam latami?