Sprzęt ogrodowy

Ładny trawnik jest wizytówką zadbanego gospodarstwa domowego

kosa spalinowa

Dla posiadaczy działek uprawnych, rekreacyjnych czy ogródków przydomowych, niezbędne jest posiadanie przyrządów do koszenia trawy. Na szczęście w dzisiejszych czasach asortyment koszący w sklepach ogrodniczych jest bardzo urozmaicony i każdy jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Urządzenia koszące – ogólny przegląd

Zwyczajna kosa jest podstawowym narzędziem koszącym, które jest używane od setek lat. Niezastąpiona i do dzisiejszych czasów pojawiająca się najczęściej w gospodarstwach rolnych.

Nowocześniejszą formą kosy są kosy spalinowe i elektryczne (zwane także podkaszaczami). Czynnikiem tnącym jest żyłka z tworzywa oraz w kosach spalinowych dodatkowe noże stosowane do siekania gęstych zarośli.

Bardziej wygodne, ponieważ jeżdżące na kółkach są kosiarki elektryczne, spalinowe oraz manualne.

Czym się różni kosa spalinowa od elektrycznej?

kosa spalinowaKosa spalinowa wykorzystywana jest do koszenia trudno dostępnych miejsc oraz posiada odpowiednią moc do koszenia dużych obszarów.

Natomiast podkaszacz wykorzystywany jest do niewielkich powierzchni. Jego zaletą jest niewielki rozmiar i waga. Jednak dość uciążliwą sprawą jest konieczność podłączenia do prądu.

Dla kogo jednak kosiarka?

Kosa spalinowa taka jak ta: https://sklep.gkpge.pl/kosa-spalinowa-hecht154 spokojnie może zastąpić podkaszacz i kosiarkę. Jednak kosiarka jest o tyle wygodna, że jeździ na kółkach. Dla osób starszych lub mających problemy ze zdrowiem zarówno kosiarka elektryczna jak i spalinowa będzie trafniejszym wyborem.