Ogród

Łatki do naprawy basenu – przykleisz je także pod wodą!

Nowoczesne łatki do naprawy basenów pozwalają nie klejenie nie tylko na sucho, ale również na mokro. Można nalepić je także w basenie już wypełnionym wodą – bez konieczności jej spuszczania!

Samoprzylepne łatki do naprawy basenów z tworzywa

Jeśli w basenie z tworzywa pojawi się dziurka, warto jak najszybciej ją zalepić. Najlepiej sprawdzić szczelność basenu jeszcze przed nalaniem do niego wody, lecz zdarza się, że uszkodzenie zauważamy już wtedy, gdy basen jest napełniony.

W takim przypadku nie trzeba spuszczać wody z basenu ogrodowego, ponieważ dziurkę można zalepić także na mokro! To nie tylko oszczędność czasu, ale również pieniędzy związanych z ponownym napełnieniem go wodą.

Łatki do klejenia na mokro – instrukcja użycia

Do zastosowana łatek do klejenia na mokro, nie trzeba usuwać wody z basenu. Łatki te nie wymagają także ogrzewania oraz prasowania. Można też korzystać z nich na sucho.

Łatki są wykonane są ze specjalnych materiałów z samoprzylepną warstwą, która mocno przywiera do nawierzchni i łączy się z nią, by całkowicie usunąć uszkodzenie. Wystarczy nakleić łatkę i ją wygładzić.

Łatkę można dociąć do wymiaru

Samoprzylepne łatki do basenu są najczęściej oferowane w arkuszach w wymiarach 14 x 20 cm, 14 x 10 cm, 6,5 x 6,5 cm w zależności od producenta.

Łatki można również dociąć do wymiaru w zależności od wielkości oraz kształtu otworu. Najlepiej zachować około 1,5-2 cm odległości od uszkodzenia, aby zapewnić optymalną skuteczność łatki.