Ogród

Leżak ogrodowy – jak wybrać najlepszy?

leżaki ogrodowe

Leżak jest niezbędnym wyposażeniem każdego ogrodu. Wypoczynek bez tego mebla jest niemal niemożliwy. Jak wybrać leżak, który będzie wygodny, funkcjonalny i elegancki?

Wygoda jest najważniejsza

Elegancki ogród jest przemyślaną kompozycją, która jest spójna, a dzięki temu estetyczna. Bardzo ważne jest jednak, by aranżacja ogrodu była tak przemyślana, by stanowiła wygodne i funkcjonalne miejsce.

Wybierając leżaki ogrodowe warto dobrze zastanowić się jak będziemy je wykorzystywać. Leżak ogrodowy, który będzie miała swoje stałe miejsce nie musi być lekki. Może być meblem dużym i wygodnym. Kupując leżaki, które będziemy przemieszczać po ogrodzie warto zainwestować w egzemplarze, które są wyposażone w kółka.

Warto również zastanowić się, czy leżaki do ogrodu od Nettrading mają być składane, czy nie ma takiej potrzeby. Składany leżak dużo łatwiej jest przechowywać. Lepiej również sprawdzają się w niewielkich ogrodach, gdzie nie ma możliwości ustawienia ich na stałe.

Drewno, metal czy technorattan?

Drewniane leżaki ogrodowe idealnie komponują się z niemal każdym wystrojem ogrodu. Trzeba jednak pamiętać, że drewno jest materiałem, które wymaga dbałości. Po sezonie warto obejrzeć leżaki i w razie uszkodzeń zaimpregnować.

Najmniej wymagające są leżaki z metalu. Część użytkowa najczęściej jest z wygodnego materiału. Są lekkie, łatwe do przenoszenia oraz nie wymagają konserwacji.

W nowoczesnym ogrodzie elegancko będzie wyglądał leżak ogrodowy z technorattanu. Jest to materiał odporny na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV. Leżaki są lekkie oraz łatwe do utrzymania w czystości.