Ogród

Na czym ustawić basen ogrodowy?

zielona mata pod basen

Bardzo wiele osób przed rozpoczęciem wakacji decyduje się na zakup basenu do ogrodu. Trzeba jednak wiedzieć, że samo kupno basenu to nie wszystko. Niezwykle ważne jest także wcześniejsze przygotowanie podłoża, na którym basen będzie miał stanąć.

Miejsce dla basenu

zielona mata pod basenJednym z czynnikiem jaki należy wziąć pod uwagę decydując o miejscu, w którym ma stanąć basen ogrodowy jest to, aby było to miejsce nasłonecznione. Dzięki temu woda będzie się w sposób naturalny nagrzewała. Istotne jest także, aby basen nie był ustawiony w pobliżu drzew lub krzewów. Mogą one po prostu zanieczyszczać wodę w basenie. Nie trzeba chyba wspomnieć tego, że basen ogrodowy absolutnie musi zostać ustawiony z dala od jakichkolwiek instalacji elektrycznych. Bezpieczeństwo jest kluczowym elementem przy podejmowaniu decyzji o umiejscowieniu basenu.

Odpowiednie podłoże

Niezwykle ważne jest także podłoże, na którym postawiony będzie basen. Najlepiej jeśli będzie to prosty trawnik na wyrównanym podłożu. Oczywiście podłoże musi być oczyszczone ze wszelkich elementów, które mogłyby uszkodzić basen. Dobrym rozwiązaniem jest mata pod basen. Dzięki jej zastosowaniu można skutecznie oddzielić podłoże od dna basenu. Zniweluje to niebezpieczeństwo uszkodzenia dna basenu. Maty pod basem są też zresztą najczęściej wybieranym rozwiązaniem w celu zabezpieczenia podłoża, na którym ustawiony ma być basen. Najlepiej sprawdza się ona oczywiście w przypadku basenów dmuchanych. Baseny stelażowe i rozporowe posiadają swoje własne zabezpieczenia.