Sprzęt ogrodowy

Odkurzacz basenowy zamiast częstej wymiany wody

Do utrzymania czystości w basenie zwykle stosuje się chemię basenową. Dzięki niej woda basenowa jest odpowiednio uzdatniona, co zapewnia właściwą higienę i komfort podczas kąpieli. Środki chemiczne ułatwiają walkę z glonami i są pomocne w czyszczeniu basenu na przykład po zakończonym sezonie. Wymiana wody (częściowa lub w całości) jest jednym ze sposobów na utrzymanie basenu w czystości. Alternatywą dla tego typu działań może być zakup odkurzacza basenowego.

Odkurzacz basenowy – bardziej ekonomiczne rozwiązanie

odkurzacz do basenuChoć zakup odkurzacza basenowego stanowi pewien wydatek, który jednak warto rozważyć. Generuje to nie tylko oszczędności wynikające z mniejszego zużycia wody, ale również jest bardziej ekologiczna. Utrzymanie czystości w basenie za pomocą odkurzacza basenowego jest mniej pracochłonne oraz nie wymaga dużo czasu. Zebranie wszelkich drobinek z dna basenowego jest proste i niezwykle wygodne. Odkurzacze basenowe są też odporne na chemię basenową. Dlatego też warto zakup odkurzacza basenowego traktować jako inwestycję na przyszłość, zwłaszcza jeśli z basenu ogrodowego często się korzysta.

Odkurzacze na każdą kieszeń

Cena odkurzacza zależy przede wszystkim od ich wydajności, mocy oraz sposobu pracy. Najtańsze są modele ręczne zasilane na baterie czy akumulatory – pełna oferta dostępna na https://www.dobrebaseny.pl/Odkurzacze-basenowe-c167. Są lekkie i poręczne, ale mało wydajne. Dodatkowo ich koszt rzędu 100-200 zł nie przeraża i może być świetnym rozwiązaniem dla właścicieli niewielkich basenów. Z kolei odkurzacze elektryczne będą stanowiły zdecydowanie większy wydatek – powyżej 1000 zł, a bardziej zaawansowane urządzenia mogą kosztować nawet kilka tysięcy.

Dostępne rodzaje

Odkurzacze basenowe mogą być ręczne (małe, lekkie, sterowane przez użytkownika) lub automatyczne (bezobsługowe i bardzo wydajne). Ponadto odkurzacze mogą być zasilane bateriami, akumulatorem bądź sieciowo. Sposób zasilania przekłada się na moc urządzenia i jego wydajność. Odkurzacze do basenów mogą posiadać własny filtr lub wymagać podłączenia do basenowej pompy filtrującej.