Ogród

Ogród w skandynawskim stylu – jak go urządzić?


Styl skandynawski to nie tylko jasne i przytulne mieszkania, ale także ogrody będące doskonałym połączeniem estetyki i funkcjonalności. Przydomowy taras to w Szwecji i Norwegii rzecz obowiązkowa – ma służyć wypoczynkowi i spotkaniom z przyjaciółmi. Jak  urządzić jedyny w swoim rodzaju ogród w skandynawskim stylu?

Prostota i naturalność, czyli skandynawskie meble do ogrodu

Skandynawowie w ogrodzie przede wszystkim odpoczywają: wygrzewają się w słońcu, czytają, piją ukochaną przez siebie kawę. Meble, które znajdują się na ich tarasach czy w głąb ogrodu, muszą więc przede wszystkim być wygodne. Inne ważne cechy to naturalność i prostota. Urządzając ogród w stylu skandynawskim czerpiąc inspirację np. stąd: www.dutchhouse.pl/styl-skandynawski, należy unikać skomplikowanych krojów, sztucznych materiałów i intensywnych kolorów. Najlepiej sprawdzi się drewno, rattan lub nowocześniejszy technorattan. Jeśli chodzi o materiały: len i bawełna.

Styl skandynawski w ogrodzie – co oprócz mebli?

Żeby taras czy kącik wypoczynkowy w ogródku stał się jeszcze przyjemniejszy, warto zadbać o jego przytulność. Skandynawowie chętnie używają w tym celu latarenek, miękkich, przyjemnych w dotyku poduszek, donic z kwiatami. Idealnym materiałem do wykorzystania przy wykończeniu jest drewno – wystarczy wyłożyć nim podłoże tarasu czy użyć go do wykonania ścianki odgradzającej od sąsiadów, żeby ogród wyglądał jak wyjęty ze Szwecji, Norwegii czy Danii.