Ogród

Ogród w skandynawskim stylu – jak go urządzić?


Styl skandynawski to nie tylko jasne i przytulne mieszkania, ale także ogrody będące doskonałym połączeniem estetyki i funkcjonalności. Przydomowy taras to w Szwecji i Norwegii rzecz obowiązkowa – ma służyć wypoczynkowi i spotkaniom z przyjaciółmi. Jak  urządzić jedyny w swoim rodzaju ogród w skandynawskim stylu?

Prostota i naturalność, czyli skandynawskie meble do ogrodu

Skandynawowie w ogrodzie przede wszystkim odpoczywają: wygrzewają się w słońcu, czytają, piją ukochaną przez siebie kawę. Meble, które znajdują się na ich tarasach czy w głąb ogrodu, muszą więc przede wszystkim być wygodne. Inne ważne cechy to naturalność i prostota. Urządzając ogród w stylu skandynawskim czerpiąc inspirację np. stąd: www.dutchhouse.pl/styl-skandynawski, należy unikać skomplikowanych krojów, sztucznych materiałów i intensywnych kolorów. Najlepiej sprawdzi się drewno, rattan lub nowocześniejszy technorattan. Jeśli chodzi o materiały: len i bawełna.

Styl skandynawski w ogrodzie – co oprócz mebli?

Żeby taras czy kącik wypoczynkowy w ogródku stał się jeszcze przyjemniejszy, warto zadbać o jego przytulność. Skandynawowie chętnie używają w tym celu latarenek, miękkich, przyjemnych w dotyku poduszek, donic z kwiatami. Idealnym materiałem do wykorzystania przy wykończeniu jest drewno – wystarczy wyłożyć nim podłoże tarasu czy użyć go do wykonania ścianki odgradzającej od sąsiadów, żeby ogród wyglądał jak wyjęty ze Szwecji, Norwegii czy Danii.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *