Ogród

Osłonowa i ochronna siatka do basenu

siatka do basenu

Z każdym rokiem wzrasta ilość osób, które decydują się na rozłożenie basenu ogrodowego. Wybierając tego rodzaju sprzęt, warto pomyśleć również o dodatkowych akcesoriach. Do najważniejszych zaliczyć trzeba siatki osłonowe oraz ochronne. Duża ilość dostępnych produktów sprawia, że każdy bez trudu znajdzie siatkę, która skutecznie zabezpieczy basen.

Osłona przed liśćmi i zanieczyszczeniami

Osłonowa siatka do basenu wytwarzana jest nowoczesnych tworzyw sztucznych, takich jak elastyczny i trwały polipropylen. Jej podstawowym zadaniem jest zabezpieczenie basenu przed liśćmi oraz owadami. Wysokiej jakości produkt powinien być odporny na uszkodzenia mechaniczne, szarpanie, ciągnięcie oraz inne obciążenia. Siatkę najczęściej rozkłada się nocą, a także w czasie chłodniejszych, pochmurnych lub deszczowych dni, kiedy nie korzysta się z basenu. Zastosowanie siatki osłonowej zmniejsza ilość występujących zanieczyszczeń, co ogranicza częstotliwość, z jaką trzeba wymieniać wodę. 

siatka do basenu

Zabezpieczenie przed dziećmi i zwierzętami

W sprzedaży dostępne są także ochronne siatki do basenu plecione ze sznurka wytwarzanego z tworzyw sztucznych. W ofercie producentów są modele o różnej wielkości oczek. Podstawowym zadaniem tego rodzaju produktu jest zabezpieczenie przed przypadkowym wpadnięciem do basenu dzieci lub zwierząt, kiedy nie jest on użytkowany. Siatki dostępne są w różnych kolorach i charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną oraz odpornością na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Stosowanie tego rodzaju produktów znacząco zmniejsza ryzyko przypadkowego utonięcia.