Ogród

Pielęgnacja ogrodu jesienią – najważniejsze informacje

koszenie trawy

Jeśli ktoś jest szczęśliwym posiadaczem własnej działki, albo ogrodu przy swoim domu, zawsze pragnie żeby przestrzeń prezentowała się najlepiej jak to możliwe. Zwykle sadzi się w niej jakieś kwiaty, krzewy, drzewka owocowe – ale nie jest to konieczne. Równie dobrze można posiadać przestrzeń obsianą trawą z kilkoma drzewami dającymi cień, pod którymi można siedzieć wieczorami, dopóki temperatura na to pozwoli. W trakcie jesieni jest mnóstwo czynności, które należy wykonać, jeśli pragnie się właściwie przygotować teren na nadejście zimy. Co warto wiedzieć na ten temat?

Jesień – porządki w ogrodzie

Jesień to czas porządków w ogrodzie, które koniecznie trzeba przeprowadzić, żeby przygotować całą przestrzeń na nadejście zimy. Wszystkie czynności należy wykonywać systematycznie – nigdy nie wiadomo kiedy nadejdzie zima. Nie oznacza to jednak, że nie można już cieszyć się czasem spędzanym swobodnie w ogrodzie – oczywiście, że nadal można i trzeba w nim wypoczywać. Przecież inaczej to wszystko nie miałoby sensu. Przede wszystkim usuwamy resztki roślin jednorocznych i przekopujemy dany teren, a także usuwamy uschnięte części roślin wieloletnich.

Jesień – zadbaj też o sprzęt

Jesienią trawnik należy kosić nieco rzadziej niż latem. Używamy aeratora, a także dmuchawy do liści, żeby oczyścić trawnik – również z opadłych liści. Przed zimą warto też zadbać o posiadany sprzęt, wymieniając te maszyny, które już są nieskuteczne. Jesienią można wiele rzeczy kupić taniej – na przykład narzędzia Makita ze sklepu online. Zakup narzędzi Makita ze sklepu online nie jest trudny – dostępne są licznie w asortymencie marki, która sprzedaje między innymi:
– dmuchawy
– kosiarki
– nożyce do żywopłotu
– pilarki łańcuchowe itp.