Ogród

Pompy cieplne do basenu

Pompy ciepła do basenu

Warunki klimatyczne Polski stają się coraz korzystniejsze dla miłośników kąpielowych wrażeń. Kilkanaście lat temu obecność dużego basenu na podwórku działkowym była zjawiskiem dość egzotycznym. Mimo coraz dłuższego okresu ciepła, które napływa na teren Polski, nadal woda w Polskich basenach nadaje się do kąpieli przez zaledwie 40-50 dni w roku. W celu wydłużenia tego okresu na rynku zaczęły pojawiać się pompy ciepła do basenów.

Jak zbudowane są cieplne pompy do basenu?

Pompy ciepła do basenuUrządzenia tego typu zostały zaprojektowane oraz zbudowane z przeznaczeniem do podgrzewania wody basenowej. Z uwagi na oszczędność energii wprowadzono limit temperatury, jaką może osiągać woda w basenie. Z tego tytułu zakres temperatury podgrzewanej wody wynosi do 40 stopni Celsjusza.

Pompy ciepła do basenu wyposażone są w skraplacz, który może w sposób bezpośredni pracować w basenie wypełnionym wodą. Skutkiem takiej technologii jest obniżony koszt całej instalacji, a to przekłada się na pozyskanie wysokiej efektywności.

Typowe basenowe pompy ciepła zostały wykonane z materiałów odpornych na działanie warunków atmosferycznych z uwzględnieniem estetycznego wyglądu.

Jakie powinny być wymienniki basenowe?

Woda basenowa bogata jest w różnego rodzaju związki chemiczne. Dlatego też wymiennik ciepła pomiędzy wodą basenową, a czynnikiem chłodniczym najczęściej jest zbudowany ze stali nierdzewnej lub tytanu.

Pompy ciepła niededykowane muszą posiadać obieg pośredni między wodą basenową, a pompą ciepła w celu uniknięcia degradacji skraplacza.