Ogród

Środki chemiczne- sposobem na czystą i krystaliczną wodę w basenie

Basen to wbrew pozorom akwen, w którym nie tak prosto utrzymać czystość. Woda, by być krystaliczna- musi mieć dogodne warunki. Stworzenie ich wymaga dużego nakładu pracy.

Czysta woda

Co zrobić żeby utrzymać wodę w basenie czystą?Po pierwsze trzeba utrzymać właściwe pH wody. Nie jest to łatwe, ale przy użyciu odpowiednich środków wykonalne. Nie może być ono za niskie, bo na pompie i na innych metalowych częściach basenu będzie gromadzić się rdza. Nie może być również za wysokie, gdyż to spowoduje nadmierny przyrost glonów, które niezwykle trudno potem wytępić. Zresztą utrzymanie właściwego poziomu pH powinno leżeć nam na sercu, bo gdy się tego nie dopilnuje alergie skórne i podrażnienia po wejściu do takiej wody gwarantowane.

Czego jeszcze powinno się dopilnować?

Między innymi tego, żeby naszym basenem nie zawładnęły glony. One mają silną tendencję do raptownego rozprzestrzeniania się w najciemniejszych zakamarkach basenu ogrodowego. By je wytępić, należy użyć renomowanego środka przeciw glonom. Trzeba to jednak robić z głową i używać do tego rękawiczek oraz okularów ochronnych. Środki przeciw glonowe mają silne właściwości drażniące i mogą podrażnić skórę rąk i oczy. By woda była czysta w basenie, trzeba przeprowadzić sprawną koagulację, czyli zbicie drobinek zabrudzeń na dnie basenu w jedną większą plamę. Następnie można je usunąć chemicznie lub za pomocą odkurzacza basenowego.