Ogród

Ważna rola tuneli foliowych

tunel foliowy

Polska cechuje się bardzo dużą zmiennością warunków atmosferycznych. To powoduje, że rośliny w ogrodzie narażone są na wiele różnych zmian atmosferycznych, które prowadzą do zaburzeń procesu wzrostu i rozkwitu. Dlatego dla każdego ogrodnika bardzo ważny jest, aby zapewnić odpowiednie warunki dla roślin. Jednym ze sposobów są specjalne tunele.

Konstrukcje tuneli foliowych

Tunele foliowe mają bardzo prostą konstrukcję. Zazwyczaj zbudowane są z rurek metalowych lub rurek PCV, które są szkieletem dla tuneli. Na tak wykonaną konstrukcje naciągana jest folia. Folia może być jednowarstwowa lub dwuwarstwowa. Standardową wysokością tuneli są 2 m. Szerokość zazwyczaj mieści się w przedziale od 2,5 do 3 m. Odpowiednia wielkość tunelu jest ważna ze względu na swobodę ruchu i możliwość wyprostowania się.

tunel foliowy

Zalety posiadania tuneli

Dla wielu osób zajmowanie się ogrodem jest czymś więcej niż tylko hobby. Wówczas pielęgnacja i uprawa roślin musi być na jak najwyższym poziomie, aby zapewnić nam odpowiedni dochód. Bardzo ważne w takim momencie jest zapewnienie szybkiego i efektywnego wzrostu plonów. Warto również zauważyć, że straty podczas hodowli są trudne do odrobienia. Dlatego stosuje się jako zabezpieczenie tunel ogrodowy, który skutecznie chroni uprawy.

Po pierwsze tunele foliowe chronią plony przed zbyt mocnym wiatrem. Wiosną zazwyczaj występują wiatry, które mogą połamać zasadzone warzywa i rośliny. Tunel ogrodowy zabezpiecza je przed takim wiatrem. Kolejnym ważnym elementem jest zabezpieczenie przed nadmiernymi opadami deszczu. Zbyt duża ilość wody ma niekorzystny wpływ na plony.

Jak widać rola tuneli foliowych, jest bardzo ważna. Jeżeli planujecie prowadzić profesjonalną produkcję warzyw i owoców, towar to jest zbudować tunele ogrodowe lub kupić je na focusgarden.pl.