Ogród

Wiszący fotel – must have sezonu

Wisząca półkula zawierająca poduszki kojarzy nam się bezsprzecznie z odpoczynkiem i relaksem w najczystszej postaci. Fotel wiszący, to namiastka wakacyjnego luzu, który zafundować możemy sobie również w małym mieszkaniu zlokalizowanym w blokowisku.

LOKALIZACJA FOTELA

Wiszący fotel nabyć można w wielu miejscach. Najczęściej decydujemy się na jego zakup w renomowanych sklepach budowlanych i wnętrzarskich. Fotel ten wykonać można również samodzielnie. W Internecie aż roi się od filmów obrazujących cały proces krok po kroku.

wiszący fotel do ogrodu

Samodzielnie wykonany bujany wiszący fotel do ogrodu to nie tylko wszechogarniająca radość, ale również oszczędność pieniędzy. Cena gotowych egzemplarzy oscyluje zazwyczaj w granicach kilkuset złotych. Przygotowanie fotela metodą DIY (Do It Yourself) pochłonie może i więcej czasu, ale zdecydowanie mniej funduszy.

DIY SPOSOBEM NA WYRÓŻNIAJĄCY SIĘ FOTEL

Produkcję, warto rozpocząć od zakupu niezbędnych składników. W tym momencie nie warto ciąć drastycznie kosztów, gdyż gorszej jakości tkanina będzie się nie tylko szybciej zużywała, ale może również niespodziewanie się zerwać pod ciężarem osoby korzystającej z fotela. Liny, najlepiej zakupić w sklepie żeglarskim lub w samochodowym (idealnie sprawdzą się liny do holowania aut). Samo wykonanie zajmie jedynie chwilę, gdyż przymocowanie materiału do lin nie jest trudne, tak samo jak zawieszenie całej konstrukcji na wcześniej przygotowanych hakach.

Radość z posiadanego fotela, na pewno wynagrodzi stracony czas i wylany pot podczas przygotowań.